Film
Divadlo
Výstava
Podujatie
Hudba
Šport
Vzdelávanie
Pre deti
GARDENIA - DOMEXPO

GARDENIA - DOMEXPO

Aj na tohtoročnej Gardenii mali návštevníci bohatý program.

   Na Gardenií vystavoval najväčší počet záhradníckych firiem na Slovensku. Záhradkári, pestovatelia, alebo jednoducho občasní polievači kvetov - každá skupinka si našla svoj kúsok, ktorý im už určite krášli domov alebo záhradku. Ponuka bola naozaj pestrá. Od malých stromčekov, bonsajov, okrasných kvetov, priesad až po záhradný nábytok, grily, krby. Z tohto všetkého si nakupujúci mali možnosť vyberať. Zaujímavosťou boli “výstroje” pre celú rodinu, tematicky a farebne zladené pre každého člena rodiny. Vo vybraných častiach komplexu prebiehali aj praktické ukážky rezania a štepenia stromov, pestovania kvetín a ošetrovania rôznych typov rastlín. 
 

   Milovníci a milovníčky bonsajov a drobných skaliek nemali o výber núdzu. Stánky sa len tak hmýrili kvietkami od výmyslu sveta, na zimu či na leto, trvalky, náročné aj tie vďačnejšie, ktoré sa o seba dokážu  postarať samé. Predavači boli veľmi ochotní a milí. Poradili aj menej skúseným záhradkárom ako sa o novozakúpených členov domácnosti starať, a čo im najviac prospieva. Kupujúci si mohli bylinky a kvety obzrieť, pochytať, ovoňať, alebo takmer čokoľvek, čo im pomohlo s výberom. 
 

   Dospelí sa mohli zohriať v stánkoch s medovinou a vareným vínom, ktoré ponúkali ochutnávku zdarma. Ak niekto vyhladol, vo vonkajších priestoroch sa nachádzalo občerstvenie, slané či sladké, domáce tradičné pochutiny, ale aj zahraničné špeciality. Mlsné jazýčky si prišli na svoje hlavne v pavilóne s doplnkovým predajom, kde okrem iného boli aj zákusky a marcipánové guličky všetkých príchutí a kombinácií. Na svoje si prišli aj najmenší, ktorí sa mohli do sýtosti vyblázniť v zóne s nafukovacím hradom a rôznymi inými zábavkami. Deti priťahoval hlavne točiaci sa býček, na ktorom sa museli udržať, samozrejme, prístupný bol len starším z nich. V pavilóne s doplnkovým predajom bol aj karikaturista, ktorý nakreslil portrét do 15 minút, čím sa stal neodolateľnou kulisou pre všetkých drobcov a ich rodičov. 
 
   Výstava DOMEXPO prebiehala len v interiéry Agrokomplexu. Bola rozdelená do dvoch pavilónov, ktoré sa zaoberali bohatou ponukou komplexnej stavebnej výstavy. Ako je každoročne zvykom, aj tento rok tu návštevníci mohli načerpať množstvo nových nápadov a myšlienok pre zdokonalenie svojho vysnívaného domu či bytu. Okrem teoretického poradenstva priamo od vystavovateľov, mali domáci majstri možnosť prezrieť si konkrétne ukážky riešení ich problémov, napr. škridle, zateplenie, nátery či klimatizácie, ktoré boli vystavené a demonštrované priamo pred očami nádejných zákazníkov týchto produktov. Na svoje si prišli aj gazdinky pri prezentáciách domácich spotrebičov, ako napr. mixérov, nožov a pod. Všetky produkty ponúkané na Domexpo sú vysoko ekologické a nízkoenergetické, či už ide o stavby, garážové brány, biokrby, celulózové izolácie vzduchotesných systémov, saunového a kúpeľového sveta.   
 
   Súčasťou výstav boli aj tematické prezentácie, ktoré prebiehali každý deň pod vedením skúseného odborníka z vybranej oblasti. Najviac preberanými témami boli požiarne zákony pod taktovkou Komory kominárov Slovenska, nové normy v maliarstve a ich praktické ukážky od Cechu maliarov Slovenska a vhodnosť podlahových krytín na podlahové kúrenie/vinylové podlahy od Cechu podlahárov Slovenska.  
 
   Rozsiahla výstava záhradníctva a poradenstva v oblasti domácich prác bola veľmi zaujímavým a pútavým zážitkom. Všetci zúčastnení sa cítili veľmi príjemne, predajcovia boli milí a otvorení a každý zákazník si mohol nájsť niečo, čo ho zaujalo. Bolo to nie len poučné ale aj praktické. Nechýbala ani neľahká, no výborná organizácia tak veľkého počtu ľudí. Atmosféra bola veľmi uvoľnená, priateľská a veselá.

Autor a foto: Laura Kaličiaková 

24-04-2017

01
02
03
04
05
06
07
08
09
KALENDÁR PODUJATÍ
<apríl 2018>
poutstšpisone
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506

BLOG
24.04.2017
GARDENIA - DOMEXPO
14.04.2017
La Gioia v Nitre
03.02.2017
AKO BY TO BOLO...